تبلیغات
خدمات الکترونیک بانک ملی - معرفی و آموزش خدمات خودپردازهای بانک ملی
 

 

خدمات الکترونیک بانک ملی ایران

 

پیشرفته ترین سیستم بانکداری الکترونیکی شبکه بانکی کشور بانکی، اخبار و مطالب آموزشی

صفحه اصلی
آرشیو مطالب
 
 

 

 

 

 

عضویت در سامانه بام       داناود همراه بام      دانلود راهنمای عضویت

 معرفی و آموزش خدمات خودپردازهای بانک ملی

معرفی خدمات خودپرداز

دارندگان ملی کارت می توانند علاوه بر دریافت وجه نقد ،از سایر خدمات و قابلیت خودپردازهای این بانک به شرح ذیل استفاده نمایند.

 • دریافت مانده حساب
 • پرداخت اقساط تسهیلات
 • تغییر رمز دارنده ملی کارت
 • دریافت صورتحساب مختصر (ده  گردش آخر حساب)
 • واریز وجه یا واگذاری چک از طریق خودپردازهای چند منظوره
 • انتقال وجه بین حسابهای مرتبط با کارت
 • انتقال وجه به كارتهای دیگر ( به منطور اطمینان خاطر مشتریان نام و نام خانوادگی ذینفع نمایش و در صورت تایید انتقال وجه انجام می شود.)
 • پرداخت قبوض خدماتی : آب ،برق،تلفن ثابت ، تلفن همراه ، گاز و قبوض شهرداری  
 • شارژ سیم کارتهای اعتباری تلفن همراه
 • ضمنا دارندگان کارت سایر بانکهای عضو شتاب نیز می توانند از دریافت وجه، دریافت مانده حساب، خرید شارژ و انتقال وجه  نیز بهره مند شوند.
 • صدور رمز دوم  کارت ( که در تلفنبانک و خریدهای اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد) و تغییر رمز اول
با اتصال مرکز شتاب به سوئیچ کشورهای بحرین،قطر،کویت و .... دارندگان ملی کارت های جدید با کد  APACS که 6 رقم اول شماره کارت آنها 603799 است، می توانندعلاوه بر خودپردازهای مستقر در نقاط مختلف کشور، از خدمات خودپردازهای کشورهای مذکور استفاده نمایند.   

در ادامه راهنمای هر یک از خدمات خود پرداز درج شده است.

  راهنمای استفاده از دستگاه خودپرداز

قسمت های اصلی دستگاه
1-    قسمت ورودی كارت(كارتخوان)
2-    صفحه نمایش
3-    كلیدهای عملیاتی اطراف صفحه نمایش برای انتخاب گزینه های مورد نظر
4-    صفحه كلید مشتری
5-    دریچه پرداخت وجه
6-    محل خروج كاغذ رسید مشتری


نحوه استفاده از دستگاه خودپرداز

ورود كارت
ابتدا كارت خود را از طرفی كه با علامت مشخص شده است وارد ورودی كارتخوان نمایید.
انتخاب زبان
با ورود كارت به كارتخوان صفحه انتخاب زبان ظاهر می شود. در صورت انتخاب زیان فارسی كلیه پیام های سامانه به زبان فارسی و در غیر اینصورت به انگلیسی خواهد بود. برای انتخاب زیان مورد نظر كلید مقابل آن را فشار دهید.
ورود رمز
پس از انتخاب زبان فارسی،‌ پیام ” لطفاً رمز كارت خود را وارد نمایید“ بر روی صفحه ظاهر می گردد. كد رمز خود را از طریق صفحه كلید وارد و سپس كلید Enter  (دکمه سبز رنگ) را فشار دهید.
انتخاب نوع خدمت
پس از وارد نمودن شماره رمز، جدول انتخاب نوع خدمات روی صفحه كلید ظاهر می گردد .با فشار دادن كلید مقابل هر یك از خدمات می توانید عملیات مورد نظر را انخاب نمایید. 


دریافت وجه (کلیه کارتهای عضو شتاب)

برای دریافت وجه با فشار دادن كلید مقابل گزینه ” دریافت وجه“ جدول انتخاب مبلغ ظاهر می شود. با فشار دادن كلید مقابل هر یك از مبالغ مورد نظر ، وجه درخواستی به شما پرداخت خواهد شد. در صورت انتخاب گزینه ” مبالغ دیگر “ در پیام بعدی مبلغ مورد نیاز را از طریق صفحه كلید وارد نمایید. 

پس از تعیین مبلغ مورد درخواست پیام ” لطفاً‌چند لحظه صبر كنید“ روی صفحه ظاهر و سپس با نمایش پیام ” لطفاً كارت خود را بردارید“ ابتدا كارت شما از محل دریچه كارتخوان خارج و با نمایش پیام ” لطفاً‌وجه را فوراً‌بردارید“ وجه مورد درخواست شما از دریچه خروج پول به شما تحویل می گردد. در خاتمه نیز یك قطعه رسید چاپ و ارائه می گردد. 

تذكر: چنانچه در برداشتن ملی كارت یا وجه نقد ارائه شده تأخیر نمایید كارت یا وجه به داخل دستگاه برگشت داده می شود.

توجه: دستگاه های خودپردازی كه با اسكناس 50 هزار ریالی پولگذاری می شوند امكان پرداخت مبلغ تا سقف 2 میلیون ریال در هر نوبت وجود دارد. بدین منظور با انتخاب گزینه ” مبالغ دیگر“ مبلغ درخواستی را تا سقف 2 میلیون ریال از طریق صفحه كلید وارد نمایید.  در مورد دستگاههایی كه فاقد اسكناس 50 هزار ریالی می باشند ، در برخی از دستگاه ها تا سقف 800 هزار ریال و در برخی دیگر تا سقف 200ر1 هزار ریال در هر مرحله قابل پرداخت می باشد. 

اعلام مانده حساب (کلیه کارتهای عضو شتاب)

با فشردن كلید مقابل گزینه ” اعلام مانده“ در منوی انتخاب نوع خدمات،‌می توانید از موجودی حساب خود مطلع شوید. در صورت انتخاب گزینه ”چاپ“ دستگاه یك قطعه رسید حاوی اطلاعات مربوط به میزان موجدی و شماره حساب مرتبط با كارت و شماره مشتری چاپ و ارائه می نماید. در صورتیكه گزینه ” رویت“ را انتخاب نمایید،‌این اطلاعات بر روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر خواهد شد. 

عملیات رمز (مخصوص کارتهای بانک ملی)

به منظور تغییر رمز اصلی كارت  ( رمز اول ) و یا تخصیص رمز دوم (جهت استفاده در تلفنبانک و اینترنت) گزینه عملیات رمز را انتخاب نمایید. صفحه دیگری حاوی دو گزینه نمایش داده می شود. گزینه اول را جهت تغییر رمز اصلی كارت و گزینه دوم را برای تخصیص یا تغییر رمز تلفنبانك انتخاب نمایید. 
  
 تغییر رمز اصلی (رمز اول): با فشار دادن كلید مقابل گزینه ” تغییر رمز“ می توانید رمز كارت خود را  تغییر دهید. در این صورت باید رمز جدید خود را به صورت یك عدد چهار رقمی از طریق صفحه كلید وارد نمایید . عدد رمز جهت تأیید دوباره سوال می شود كه باید همان عدد را مجدداً وارد نمایید.
در صورت صحت انجام عملیات پیغام ” تراكنش با موفقیت انجام شد“ ظاهر می شود. رمز جدید را از بین اعداد چهار رقمی كه احتمالی فراموشی آن كمتر است انتخاب نمایید. 

تخصیص یا تغییر رمزتلفنبانك (رمز دوم ): با فشار دادن كلید مقابل گزینه ” تخصیص یا تغییر رمز دوم“ می توانید رمزتلفنبانك (رمز دوم كارت) خود را تعیین وی یا تغییر دهید. یك عدد (پنج تا دوازده رقمی) به عنوان رمزتلفنبانك خود انتخاب و از طریق صفحه كلید وارد نمایید. عدد رمز جهت تأیید دوباره توسط دستگاه سوال می شود كه باید رمز انتخابی خود را مجدداً‌وارد نمایید. در صورت صحت انجام عملیات پیغام ” تراكنش با موفقیت انجام شده“ ظاهر می شود.
رمز تلفنبانك جهت استفاده از تلفنبانك سیبا (2784-021 ) و همچنین خریدهای اینترنتی مورد استفاده می باشد. 

پرداخت قبوض (کلیه کارتهای عضو شتاب)

با انتخاب گزینه ” پرداخت قبوض“ پیغام ” شناسه قبض خود را وارد نمایید“ ظاهر می شود. شناسه قبض و شناسه پرداخت چاپ شده بر روی قبض و مبلغ آن را وارد نمایید. اطلاعات قبض شامل نوع قبض و شناسه قبض و مبلغ آن بر روی صفحه نمایش و در صورت تأیید ، قبض شما پرداخت و رسید پرداخت آن توسط دستگاه چاپ و ارائه می گردد. 

شارژ سیم كارت (کلیه کارتهای عضو شتاب)

با انتخاب این گزینه، جدول مربوط به سیم كارت های مختلف روی صفحه نمایش می شود. سیم كارت خود را انتخاب نمایید. پس از انتخاب نوع سیم كارت ، جدول مبالغ شارژ نمایش می شود. مبلغ مورد نظر را انتخاب نمایید. پس از تأیید نهایی قبض رسید توسط دستگاه چاپ و ارائه می شود كه حاوی اطلاعات مربوط به شماره سریال و رمز جهت شارژ نمودن سیم كارت می باشد.
 
صورتحساب مختصر (مخصوص کارتهای بانک ملی)

با انتخاب این گزینه صورت 10 تراكنش آخر حساب مرتبط با كارت شما همراه با اطلاعات مختصر بر روی قبض رسید مشتری چاپ و ارائه می شود.
توجه: در حال حاضر امكان دریافت صورتحساب مختصر بیش از یك بار در طول شبانه روز امكانپذیر نمی باشد.
 
انتقال وجه (کلیه کارتهای عضو شتاب با این شرط که یکی از کارتهای مبدا و یا مقصد مربوط به بانک ملی باشد)

با انتخاب گزینه ” انتقال وجه“ می توانید مبلغی را از حساب خود به یكی دیگر از حساب های مرتبط با كارت خود و یا ملی كارت دیگر و یا كارت سایر بانك های عضو شبكه شتاب منتقل نمایید. نام و نام خانوادگی انتقال گیرنده ، شماره حساب و مبلغ مورد نظر توسط دستگاه نمایش داده می شود و در صورت تأیید انتقال وجه انجام وی یك قطعه رسید توسط دستگاه چاپ و ارائه می شود.


واریز وجه

تعداد زیادی از دستگاههای خودپرداز بانك ملی ایران از نوع چند منظور(Full Function) است و مشتریان می توانند با مراجعه به یكی از این دستگاهها جهت واریز وجه نقد یا واگذاری چك به حساب خود اقدام نمایند. بدین منظور گزینه ”واریز وجه“ را انتخاب نموده و مبلغ چك یا وجه واریزی را وارد نمایند. یك قطعه قبض توسط دستگاه چاپ و همراه یك پاكت ارائه می شود. وجه نقد یا چك مورد نظر را همراه قبض داخل پاكت قرار داده و با زدن كلید ادامه ، پاكت را از طریق دریچه دریافت پاكت به دستگاه تحویل دهید. در پایان یك قطعه قبض رسید توسط دستگاه چاپ و ارائه می شود. روز بعد، محتوی پاكت توسط شعبه كنترل و وجه واگذاری به حساب واریز می شود. چكهای واگذاری به دستگاه نیز پس از وصول به حساب منظور خواهد شد.
 کد: 17     جمعه 3 تیر 1390        طبقه بندی: آشنایی با خدمات بانکی، آموزش های الکترونیکی،

آخرین  مطالب

حل مشکل عدم استفاده از موبایل بانک در گوشیهای روت شده

«بام» بر سکوی نخست جشنواره وب و موبایل

10 محصول و خدمت نوین و کم نظیر بانک ملی ایران

با نسخه جدید پیام رسان بله شگفت زده خواهید شد!

معرفی سامانه بام بانک ملی ایران

سامانه بام شرکتی (بانکداری اینترنتی برای اشخاص حقوقی و شرکت ها)

نوین ترین خدمات بانک ملی ایران در نمایشگاه رسانه های دیجیتال

روش های مسدود کردن عابر بانک در صورت مفقودی یا سرقت

روش پیگیری تراکنش های ناموفق پایانه فروش

خداحافظی تدریجی با کاغذ و آغاز تحویلداری تحت وب در بانک ملی ایران

مرکز نوآوری بانک ملّی ایران، گام تازه ای برای حمایت از استارت آپ ها

شروع فاز دوم جشنواره سامانه بام با عنوان "ماشین با بام"

مدت زمان پرداخت اقساط تسهیلات توسط سامانه بام

پشتیبانی 24 ساعته سامانه بام (02183384)

اطلاعیه مهم بانک ملّی ایران در خصوص اختلال در تعداد محدودی از "ملی کارت ها"

لیست کامل مطالب گذشته

لینک دوستان

خرید اینترنتی

«این بانک، ملی است»

امیررضا

آلبوم عروس و داماد

وب سایت رسمی گروه گنجا

سرویس وبلاگ رایگان بندربلاگ

آپلود سنتر میهن بلاگ

پایگاه تفریحی جوان پاتوق

بهترین سایت تفریحی

لیست کامل پیوندها
ارسال پیوند و تبادل لینک

لینک های مفید

آدرس تلگرامی ما

دانلود همراه بام ملی