تبلیغات
خدمات الکترونیک بانک ملی - راهنمای رعایت موارد امنیتی در عملیات مالی الکترونیکی
 

 

خدمات الکترونیک بانک ملی ایران

 

پیشرفته ترین سیستم بانکداری الکترونیکی شبکه بانکی کشور بانکی، اخبار و مطالب آموزشی

صفحه اصلی
آرشیو مطالب
 
 

 

 

 

 

عضویت در سامانه بام       داناود همراه بام      دانلود راهنمای عضویت

 راهنمای رعایت موارد امنیتی در عملیات مالی الکترونیکی

مشخصه‌های كاربری خصوصی شامل موارد ذیل می‌باشد:

  •  نام كاربری
  • كلمه عبور
  • رمز دوم كارت (رمز اینترنتی)
  • cvv2

مشخصه‌های كاربری خصوصی به منزله هویت شما بوده و وارد شدن این اطلاعات در هنگام استفاده از خدمات اینترنتی بانک به منزله تائید هویت شما از جانب بانک می‌باشد. لذا از افشای مشخصه‌های كاربری خصوصی نزد سایر افراد جدا خودداری فرمائید. در غیر اینصورت عواقب سوء استفاده‌های احتمالی از آن به عهده بانك نخواهد بود. در صورت افشای غیرعمدی این مشخصه‌ها، در اسرع وقت نسبت به تعویض کلمه عبور و رمز دوم اینترنتی اقدام نمائید.

استفاده از خدمات بانكی به صورت بر خط (آنلاین) مستلزم رعایت برخی موارد امنیتی می‌باشد و در صورت عدم رعایت این موارد احتمال وقوع سوء استفاده‌های مالی خواهد بود. لذا قبل از استفاده از خدمات بانکی که بصورت اینترنتی ارائه می شوند، حتماً به موارد زیر توجه ویژه داشته باشید:

خدمات مالی بانكی بر خط (آنلاین) همواره از طریق پروتكل امن https ارائه می‌گردد. به این مضمون كه در ابتدای آدرس (URL) درج شده در نوار آدرس (Address Bar)، به جای عبارت “http://...” عبارت “https://...” دیده می‌شود. در هنگام وارد كردن مشخصه‌های كاربری خصوصی و نیز انجام تراكنش‌های مالی، از انجام عملیات در صفحات امن https اطمینان حاصل نمائید و از ورود مشخصه‌های كاربری خصوصی و انجام تراكنش‌های مالی در صفحات وب كه به صورت http ارائه می‌گردد، جداً خودداری فرمائید.

·          در حال حاضر خدمات مالی بر خط (آنلاین) بانك ملی ایران فقط بر روی دامنه‌های زیر ارائه می‌گردد:

  • Bmi.ir
  • Bankmelli-iran.com

ممكن است بعضی افراد سودجو با ایجاد وب‌سایتهای جعلی با دامنه‌های شبیه و استفاده از علائم و لوگوی بانك ملی ایران و همچنین طراحی كاملاً مشابه، سعی در فریب كاربران و بدست آوردن مشخصه‌های كاربری خصوصی آن‌ها جهت سوء‌استفاده‌های مالی آتی نمایند. معمولاً برای هدایت اشتباه كاربران به اینگونه وب‌سایتها ،در برخی صفحات وب، فروشگاههای مجازی اینترنتی و یا ایمیلهایی كه برای شما ارسال می شود ،لینكهایی قرار داده می‌شود كه عنوان آنها به دروغ خدمات مالی و یا درگاه پرداخت اینترنتی بانك ملی ایران می‌باشد. مشخصه‌های كاربری خصوصی پس از وارد شدن در اینگونه وب‌سایتهای جعلی، ذخیره شده و از آن‌ها جهت كلاهبرداری و سوء استفاده‌های مالی استفاده می‌گردد. لذا جهت جلوگیری از اینگونه سوء استفاده‌ها، دقت شود در هنگام انجام عملیات بانكی مربوط به بانك ملی از طریق اینترنت، حتماً در یكی از دامنه‌های ذكر شده در بالا باشید. بدین مفهوم كه در عبارت درج شده در نوار آدرس بین عبارت “https:// “ و “/” بعدی، آدرس حاوی یكی از دامنه‌های ذكر شده در بالا باشد. مانند :

https://ebank.bmi.ir/mbsweb/bankmelli/login.aspx      

·         در هنگام استفاده از خدمات مالی بانكی بر خط از طریق پروتكل امن https، از صحت گواهینامه دیجیتالی
(SSL Certificate) استفاده شده اطمینان حاصل نمائید. بدین مضمون كه در صورت مشاهده پیغامی مبنی بر وجود اشكال در گواهینامه دیجیتالی یا ناامن بودن ارتباط، حتماً صفحه مورد نظر را بسته، از ادامه كار خودداری كنید و جهت بررسی مشكل، قسمت توضیح بیشتر را مطالعه نمائید.

توضیح بیشتر : هنگام كار با گواهینامه SSL جهت حصول اطمینان از صحت گواهینامه و امن بودن ارتباط، سه مؤلفه مربوط به گواهینامه توسط مرورگر اینترنت مورد بررسی قرار می‌گیرد . شما می توانید با کلیک روی قسمت  "Security Report" که در صفحات "https" دقیقاً در کنار نوار آدرس ظاهر می‏گردد و نیز کلیک روی عبارت "View Certificate" ، وضعیت و جزئیات گواهینامه را بررسی کرده و مقادیر مربوط به این سه مولفه را مشاهده فرمائید.

جهت دریافت فایل راهنمای کامل و دریافت نکات بیشتر در مورد امنیت صفحات وب در تراکنشهای مالی اینجا را کلیک کنید. کد: 21     جمعه 3 تیر 1390        طبقه بندی: آشنایی با خدمات بانکی، آموزش های الکترونیکی،

آخرین  مطالب

حل مشکل عدم استفاده از موبایل بانک در گوشیهای روت شده

«بام» بر سکوی نخست جشنواره وب و موبایل

10 محصول و خدمت نوین و کم نظیر بانک ملی ایران

با نسخه جدید پیام رسان بله شگفت زده خواهید شد!

معرفی سامانه بام بانک ملی ایران

سامانه بام شرکتی (بانکداری اینترنتی برای اشخاص حقوقی و شرکت ها)

نوین ترین خدمات بانک ملی ایران در نمایشگاه رسانه های دیجیتال

روش های مسدود کردن عابر بانک در صورت مفقودی یا سرقت

روش پیگیری تراکنش های ناموفق پایانه فروش

خداحافظی تدریجی با کاغذ و آغاز تحویلداری تحت وب در بانک ملی ایران

مرکز نوآوری بانک ملّی ایران، گام تازه ای برای حمایت از استارت آپ ها

شروع فاز دوم جشنواره سامانه بام با عنوان "ماشین با بام"

مدت زمان پرداخت اقساط تسهیلات توسط سامانه بام

پشتیبانی 24 ساعته سامانه بام (02183384)

اطلاعیه مهم بانک ملّی ایران در خصوص اختلال در تعداد محدودی از "ملی کارت ها"

لیست کامل مطالب گذشته

لینک دوستان

خرید اینترنتی

«این بانک، ملی است»

امیررضا

آلبوم عروس و داماد

وب سایت رسمی گروه گنجا

سرویس وبلاگ رایگان بندربلاگ

آپلود سنتر میهن بلاگ

پایگاه تفریحی جوان پاتوق

بهترین سایت تفریحی

لیست کامل پیوندها
ارسال پیوند و تبادل لینک

لینک های مفید

آدرس تلگرامی ما

دانلود همراه بام ملی